איך לשמור על מידע במחשב הפרטי

איך לשמור על מידע במחשב הפרטי

המחשב הפרטי הפך זה מכבר לכספת בו אנחנו שומרים מידע אישי, יקר ערך עבורנו. כמעט כל אחד מאיתנו מחזיק את מרבית המידע שלו במחשב האישי. אלו יכולות להיות תמונות, סרטונים, טקסטים, חשבונות ועוד. מאחר ורוב הפעולות שלנו מתבצעות דרך המחשב, בצורה כזו או אחרת, הרי שאנחנו לא שומרים את הדברים במקומות נוספים אלא רק עליו.

יש בכך לא מעט סיכונים, שכן מה יקרה אם המחשב יתקלקל, מה יקרה אם לא תהיה לנו גישה אליו ועוד. אחד הסיכונים הגדולים ביותר שאנחנו לוקחים במובן הזה הוא, שמישהו יצליח להגיע אל המידע שלנו ולהשתמש בו. יש מי שירצה לעשות זאת מתוך מעשה קונדס, יהיה מי שירצה להשתמש במידע ולסחוט אותנו ויהיה מי שירצה להשתמש במידע לצרכיו, למשל אם מדובר במידע שמתייחס לכספים, חשבונות, נכסים וכדומה.

אנחנו צריכים לדעת כיצד לשמור מידע במחשב הפרטי שלנו. אם אנחנו נדע כיצד לעשות זאת בצורה חכמה בעזרת תקן איזו 27001, הרי שנוכל להשתמש במחשב בבטחה, לשמור עליו מידע מבלי לחשוש שמישהו זר יגיע אליו ויעשה בו שימוש.

כיצד עושים את זה בצורה נכונה?

יש כמה כלים לשם כך. ראשית, אנחנו יכולים להצפין את המידע, רצוי לעשות את זה בעזרת סיסמאות וקודים שהם אינם רגילים, כלומר לא דברים שקל לאתר, לא דברים שקל לזהות ולפענח.

שנית, אנחנו יכולים להחביא את המידע במספר מקומות. כלומר, לא לשים את כל המידע תחת ספרייה אחת נניח, אלא במספר מקומות מתוך הנחה שכך נקשה מאוד על מי שיחפש, למצוא אותו.

שלישית, מן הסתם, אנחנו לא נחביא את המידע בצורה כזו שיהיה ניתן לגלות אותו בקלות. זה אומר, שאנחנו לא נרשום פרטים ספציפיים על הספריות או על הקבצים, ובכך נקשה על אפשרות החיפוש שלהם.

ארבע, רצוי מאוד שהמחשב עצמו יהיה מוצפן והגישה אליו תהיה קשה.

חמש, מוטב להשתמש במערכות גיבוי חיצוניות כמו של Comsec Global, אשר הגישה אליהן תהיה הרבה יותר מסובכת. למשל, מערכות ענן שאפשר רק באמצע סיסמא להגיע אליהן. כך יהיה מאוד קשה לאתר את המידע.