האם גם מחשבי אפל זקוקים לאנטי וירוס?

האם גם מחשבי אפל זקוקים לאנטי וירוס?

אפל מוכרת כחברה שעליה, כמעט כל הווירוסים פוסחים. זה לא סוד שחברות רבות בעולם מרגישות מאוימות ממש מהסייבר שהולך וצובר תאוצה ונהיה יותר ויותר מתוחכם מיום ליום.

אפל מצליחה להגן על המחשבים והמכשירים שלה בצורה יוצאת דופן זאת בניגוד לגוגל שמחזיקה במערכת אנדרואיד ומייקרוסופט.

השינוי נעוץ כמובן במערך הייצור של אפל והתוכנות שהם מייצרים בעצמם עם שפת הקוד שלהם.

השמועה אומרת שמחשבי אפל אינם צריכים אנטי ווירוס בכלל. האם זה נכון? האם כשיש לכם מק אתם לא צריכים לחשוש כלל לפרצה במערך האבטחה על המכשיר שלכם? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

אנטי ווירוס למחשבים של אפל:

הדעות בנוגע למחשבים של אפל חלוקות. אין ספק כי אפל מחזיקה ביתרון משמעותי בכל מה שנוגע לאבטחה. המחשבים שלה כאילו חסינים לווירוסים.

אז אם לסכם, המחשבים של אפל לא צריכים אנטי ווירוס משום שאף ווירוס לא באמת יכול לפגוע בהם. שפת התכנות של הקוד במחשבים של אפל היא אותה שפת תכנות שמשמשת את יוצרי הקוד של הווירוס ולכן, אין שום פגיעה במערכת כתוצאה מהשימוש בשפת הקוד הזו.

אולם מצד שני, לא ניתן לדעת בוודאות אלו פרצות אבטחה יכולים להתגלות במכשירים של אפל עצמם. קרה כבר לא פעם שאפל מצאה פרצות אבטחה, היא אמנם שחררה עדכון, אולם עד אז לפעמים עלול להיות מאוחר.

מעבר לזה, מה שידוע כיום על הווירוסים המצויים לא מחייב את המחר בכלל. בהחלט יתכן שיצאו ווירוסים שיכולים לחדור את המערכות המתוחכמות של חברת אפל.

לכן, ההמלצה של רוב המומחים היא כן להתקין אנטי ווירוס אם כי לא צריך להשקיע באבטחה של המחשב בדומה למחשבים אחרים שיש עליהם מערכת של ווינדוס.

 

ראו גם: אנטי וירוס AVG

כתוב/כתבי תגובה