יתרונות של ניטור שרתים

יתרונות של ניטור שרתים

 

הרעיון של ניטור שרתים פשוט ביסודו: מדובר במערכת שבודקת באופן רציף ומתמיד את הפעילות והתפקוד של השרתים הווירטואליים. זוהי מערכת שבודקת שביצועי השרתים תקינים ובמידת הצורך, יוצאות הודעות לגבי תקלות וצרכי הטיפולים שנעשים בשגרה. 

לתפוס את התקלות כשהן עדיין קטנות 

לשרתים תפקיד קריטי בתפעול השוטף של עסקים, של מאגרי מידע וניהול ידע, לוגיסטיקה, מכירות ובעצם כל פעילות עסקית או ארגונית. כאשר אירוע לא צפוי פוגע בפעילות השרת, עלול להיווצר מצב חירום עסקי. חוסר יכולת של ארגון לתת מענה ללקוחות או חסימת גישה למשאבי מחשוב יכולים לגרום לאובדן פעילות עסקית ופגיעה אנושה במוניטין. היתרון החשוב של ניטור שרתים טמון בכך שמתאפשר זיהוי של תקלות קטנות וניתן מענה לפני שמערכת מושבתת ולפני שהתקלה גדלה והופעת לצרה צרורה. 

ניטור, ניהול וחסכון כספי 

רציפות בפעילות השרתים וזיהוי תקלות חוסכים אובדן שעות עבודה ופעילות עסקית. ללא הניטור, יש צורך להשקיע הרבה יותר כסף בטיפול במקרי חירום ולהשקיע יותר בבדיקות ותיקון, אחרי שכבר נגרם נזק משמעותי. זיהוי של ליקוי או תקלה מקומית מאפשר לכם למנוע מצבים שבהם לאחר מכן יאבד מידע חשוב בגין מערכות גיבוי שלא פעלו ברגע הלא נכון. זמן תגובה קצר והטמעת מהליכי בדיקה יעילים בשוטף עוזרים לכל ארגון להתנהל נכון יותר, חכם יותר, חסכוני יותר ויעיל יותר. 

ניטור מאחורי הקלעים מבטיח שקט נפשי בפעילות עסקית 

ניטור IT לצד ניהול שרתים מאפשר לשרתים לפעול בצורה אידיאלית, קרובה מאוד להפעלה מושלמת. כך ניתן להיות רגועים ולדעת שתמיד, הגיבויים מתבצעים כל שצריך, שחזור מידע בשל תקלה יהיה מהיר ומלא, ההגנה והמניעה של התממשות איומים שונים יתבצעו על הצד הטוב ביותר. כשמאחורי הקלעים הניטור מיטבי, משיגים שקט נפשי בפעילות העסקית. 

כתוב/כתבי תגובה