מיתוג חברות בעולם הדיגיטלי

מיתוג חברות בעולם הדיגיטלי

בתור בעלים של עסק או חברה, הרבה פעמים אנחנו מוצאים את עצמנו קצת מבולבלים בכל מה שקשור לשיווק העסק שלנו. מיתוג חברות זה עולם ומלואו ובעצם מדובר בתהליך אשר משפיע על איך שהלקוחות שלנו תופסים את העסק שלנו, תהליך שאמור להוביל לעליה במכירות ולהגדלת החשיפה שלנו.

 

מיתוג חברות למה הכוונה?

מיתוג חברות הוא בעצם סוג של קונספט שדרכו אנחנו בוחרים לאפיין את העסק שלנו. מדובר בתהליך שחייב להתבסס על שני דברים מרכזיים:

  1. דיוק
  2. ייחודיות

 

למה דיוק?

הרעיון הוא לגרום לכל מי שנחשף לפרסום שלנו להבין שזה אנחנו ולא מותג אחר. זה הכוח של מיתוג חברות מוצלח. לקחת את הערכים שעליהם העסק שלנו מבוסס, לקחת את המטרות שעליהן העסק שלנו מבוסס ופשוט לבנות קונספט ספציפי שבא לידי ביטוי בלוגו, בצבעים, בטקסטים, בקשר שלנו עם הלקוחות, בכל תהליך שיווקי או פרסומי שיוצא החוצה לקהל שלנו.

 

למה ייחודיות?

משום שאנחנו חיים בעולם שיש בו כל כך הרבה עסקים ומותגים שהרבה פעמים מתנגשים עם חלק מהמוצרים או השירותים שלנו. לכן, עלינו להביא את הייחודיות והמיוחדות שלנו לידי ביטוי ולהוציא אותם החוצה. ברגע שנגדיר איך העסק שלנו שונה מאחרים, איך אנחנו באים לקראת הלקוחות שלנו ואיך אנחנו עושים הכל כדי לבדל את עצמנו, אנחנו מגדילים את הסיכוי שהמיתוג שלנו יצלח.

 

לסיכום, איך בונים מיתוג לחברה?

  1. מגדירים מה אנחנו מוכרים בצורה מדויקת. כמויות, מועד אספקה, מחירים ועוד.
  2. מגדירים את הייחודיות שלנו.
  3. מגדירים את קהל היעד שלנו בצורה הכי מדויקת שיש.
  4. מגדירים כיצד אנחנו משווקים את העסק שלנו החוצה – האם רק בעזרת עמוד פייסבוק או אתר, או האם גם דרך כנסים, הרצאות, מיילים ללקוחות ועוד?
  5. בניית קונספט עיצוב גרפי למיתוג מנצח דרכו אנחנו ממתגים את עצמנו – צבעים, פונטים וכדומה.

כתוב/כתבי תגובה