למכור יותר טוב באינטרנט

איך למכור יותר טוב באינטרנט

אומרים שאי אפשר ללמוד איך למכור, נולדים עם זה. כל איש מכירות יודע שהוא כזה מגיל צעיר, מקסימום הוא מתמקצע עם הזמן, נהיה חד יותר.

זה אולי נכון בכל הקשור למכירות פנים אל פנים, זה נכון כאשר עובדים בחנות פיזית, אולם תצוגה או בשיווק ומכירות כאשר מגיעים אל המשרד להציע מוצרים ושירותים מסוימים. אך בכל הקשור למכירות באינטרנט, זה שונה לגמרי.

כפי שאנחנו יודעים, חלק גדול מעולם הקמעונאות המודרני עבר אל אתרי האינטרנט. עסקים וגורמים אחרים מציעים לנו אפשרות לרכוש מוצרים ושירותים דרך אתרים כאלה ואחרים. כאן כבר לא נדרשים בהכרח הכישורים שנדרשים מאנשי מכירות רגילים, כאן כבר נדרשים דברים אחרים בשביל למכור יותר טוב באינטרנט.

לפני שנציג את עניין בניית אתר מכירות באינטרנט, כמה נקודות שיכולות לעזור בהקשר זה, חשוב להבהיר שיש גם משמעות גדולה לפלטפורמה עליה יושבת החנות ולחוויית השימוש שהיא מספקת לעסק. הרי, אם נניח אנחנו מספקים לגולשים שלנו חוויה נעימה, נוחה, שימוש מהיר ויעיל, אז באופן טבעי יהיה לנו הרבה יותר קל למכור להם, מאשר אם נציג בפניהם חנות וירטואלית, מפוארת ככל שתהיה, שמציעה שירות מסורבל, כבד, איטי ולא נוח.

אז מה נדרש מאיתנו בשביל למכור באינטרנט?

ראשית, אנחנו צריכים לדעת מה הלקוחות שלנו מחפשים. לשם כך אנחנו צריכים לדעת אל מי אנחנו אמורים לפנות וכיצד לעשות את זה. יש הבדל בין קהלים שונים, על פי מין, גיל, מיקום וכדומה.

שנית, אנחנו צריכים לדעת כיצד להציע ללקוחות שלנו את המוצרים השונים. זה לא נכון רק להציג את המוצר וזהו. אנחנו צריכים להסביר למה משתלם להם לקנות אותו. מה היתרונות של כל מוצר, מה המפרט שלו, למי הוא מיועד, מה בדיוק מייחד אותו ביחס למוצרים אחרים.

שלישית, אנחנו צריכים לשווק את המוצרים והשירותים השונים בפלטפורמות שונות. בין אם זה אומר, דרך עמודי האתר ובין אם זה אומר במקומות חיצוניים, רשתות חברתיות, פרסומות בגוגל וכדומה.

ארבע, אנחנו צריכים לקשר בין המוצרים השונים, למשל, אם מישהו מחפש מוצר מסוים, להציע לו מוצרים דומים, אחרים. לייצר אצלו את הקשר בין המוצרים השונים.

המידע באדיבות חברת AGHAI