בניית אתר אינטרנט

בניית אתר אינטרנט – איך עושים את זה נכון

בשביל לבנות אתר אינטרנט בצורה נכונה, אנחנו צריכים לחשוב על שני דברים עיקריים. הראשון, מה אנחנו רוצים להעביר לגולש, מה אנחנו רוצים לספק לו, מה אנחנו רוצים להציע לו. השני, מה הגולשים שלנו ירצו, מה הם מחפשים, מה הם צריכים.

לכאורה זה נשמע אותו דבר, אך זה לא מדויק. שכן אנחנו יכולים לרצות דבר אחד, אך ייתכן מאוד שהגולשים יחפשו משהו אחר. לכן אנחנו צריכים לדעת להתאים בין השניים, לשלב בין שני הדברים, בין הרצון שלנו לבין הרצון של הגולשים שלנו.

בניית אתר אינטרנט, בוודאי אם מדובר באתר מסחרי, צריכה להתבצע בשיקול דעת ובצורה כזו, שברור לכל שמדובר כאן בכלי מהדרגה הראשונה, כלי מסחרי, שיווקי, כלי שמיועד כולו לקדם את העסק שלנו. בין אם אנחנו מכילים באתר חנות וירטואלית, ובין אם אנחנו מכילים בו דברים אחרים, שמיועדים לקידום העסק, המוצרים והשירותים שלו.

באופן טבעי, אנחנו נתייחס לאתר ככלי שיווקי ופרסומי, בין היתר על ידי יצירת חוויית משתמש ייחודית. אנחנו צריכים לחשוב מה בדיוק הלקוחות שלנו מחפשים כשהם נכנסים לאתר, לא רק במובן, איזה מוצר הם מחפשים או איזה שירות הם מחפשים אלא מעבר לכך. כיצד הם רוצים לגלוש באתר, מה יהיה להם נוח, מה יהיה להם פשוט לעשות.

בניית אתר אינטרנט הוא דבר שמתבצע בתהליך. אפשר לעשות אותו בזמן קצר יחסית, אפשר לרכוש פלטפורמה ולבנות עליה אתר, אך מן הסתם, אנחנו צריכים לעשות את זה מתוך חשיבה, אחרי שמבצעים מחקר מקיף, אחרי שאנחנו יודעים היטב ובצורה ברורה, מה בדיוק אנחנו רוצים להציע לגולשים שלנו.

לכן חשוב שהתהליך יתבצע על ידי אנשי מקצוע, לכן חשוב שהוא יתבצע בשיתוף פעולה מלא וכמובן, חשוב שהתהליך יתבצע תוך סקירה מקיפה של כל הצרכים, הן של העסק, הן של הגולשים והן בכלל, של המערכות אשר נוטלות חלק בתפעול ותחזוקת האתר לאורך זמן, זאת על מנת שיהיה ניתן לעשות זאת בצורה פשוטה, נוחה, נגישה וזמינה, בהתאם לגובה התקציב שעומד לרשותנו.