סליקה – איך זה עובד?

סליקה – איך זה עובד?

אחד הכלים החשובים ביותר, הכלי שכל עסק צריך, הוא סליקה. הכוונה לסליקת כרטיסי אשראי. הרעיון הוא פשוט, כל עסק שמחזיק מערכת סליקה, בין אם מדובר בעסק פרונטאלי, חנות או בעל עסק או כל נותן שירותים אחרים, ובין אם מדובר בעסק אינטרנטי, חנות וירטואלית אשר מחזיקים מערכת סליקה, בעצם מאפשרים ללקוחות שלהם לשלם באמצעות כרטיס אשראי.

הלקוח רושם את הפרטים של הכרטיס, המערכת מעבירה את הפרטים לחברת האשראי, זו בוחנת אותם, במידה והם נכונים, מתבצעת סליקה, הלקוח מחויב, העסק מקבל זיכוי, על סך כל העסקאות הוא משלם עמלה מסוימת, בהתאם למה שנקבע עם חברת הסליקה, ובכך למעשה העסקה מושלמת.

הסיבה שמערכת סליקה היא חשובה וכל עסק צריך להשתמש בה כיום, היא מאוד פשוטה. מרבית הלקוחות משלמים עם כרטיסי אשראי ולא עם מזומן, יתרה מזו, בכך שאנחנו מספקים ללקוח אפשרות לשלם דרך כרטיס אשראי, אנחנו מקנים לו אפשרות הרבה יותר נוחה ופשוטה לבצע את הרכישה. הרי לא כל לקוח מחזיק מזומן בכיס, לא כל לקוח יש לו צ'קים, אם רוצים לבצע עסקה באינטרנט, הדרך הנוחה ביותר לעשות את זה היא באמצעות כרטיס אשראי וכמו כן, בזכות השימוש בכרטיס אשראי, הלקוח יכול לבצע את הרכישה בתנאים שנוחים לו, כלומר, הוא יכול להחליט האם לעשות את זה בתשלום אחד או יותר.

צריך לומר, עם השנים השתכללה מערכת הסליקה ומעבר לכך, עם השנים גם נוצרו יותר ויותר חברות שעוסקות בתחום, מן הסתם גם יותר עסקים החלו לעבוד עם מערכות סליקה. הן בגלל העובדה שהרבה מאוד עסקים עובדים דרך האינטרנט וזו פשוט הדרך הנכונה, והן בגלל העובדה שזה פשוט הרבה יותר נוח עבור הלקוחות.

לפני סיום חשוב להדגיש, כל מערכת סליקה עובדת עם קוד אבטחה קפדני אשר הכרחי לצורך ביצעו עסקאות בכרטיסי אשראי, בכך היא מגנה על הלקוחות ומאפשרת להם לבצע רכישות והזמנות באמצעות כרטיסי אשראי ללא חשש שהפרטים שלהם יודלפו, ייגנבו או כל דבר אחר. זה כמובן שומר על כרטיסי האשראי של הלקוחות.

כתוב/כתבי תגובה