איך אינסטגרם השתלטה על לב הצעירים והדיחה את פייסבוק

איך אינסטגרם השתלטה על לב הצעירים והדיחה את פייסבוק

כולנו מכירים את הפייסבוק הישן והטוב, אך לא ניתן להתעלם מהתופעה המעניינת שמתרחשת בשנים האחרונות – האינסטגרם שעולה לגדולה. אם בעבר רוב בני הנוער בילו את זמנם בפייסבוק, הרי שהיום ניתן לראות בבירור שרובם מעדיפים דווקא את האינסטגרם. למעשה, סקר שנעשה בנושא מראה באופן ברור כי 72% מהנשאלים מעדיפים לשהות באינסטגרם לעומת 63% שנשארים נאמנים לפייסבוק. ניתן לראות כי פייסבוק עצמה הולכת ומשתנה, ולמעשה מתרחקת מההגדרה שלה בתור רשת חברתית לחברים. רוב משתמשי פייסבוק מעדיפים לחפש בה מידע מועיל כגון טיפים בנושאים שונים או להתחבר לקהילות וקבוצות מסוימות, מאשר לשוחח עם חברים או להעלות סטטוסים. כמובן שתמונות הרבה יותר קל והרבה יותר כיף להעלות לאינסטגרם, היות ומדובר בפלטפורמה שמראש עוצבה בדיוק עבור המטרה הזאת.

איך קרה שאינסטגרם ניצחה את פייסבוק בסיבוב?

קודם כל, חשוב להדגיש כי כל הנתונים שניתנו כאן, מתייחסים אך ורק לבני נוער. כלומר, יתכן מאוד כי דווקא הקהל המבוגר יותר, יעדיף לשהות בפייסבוק במקום באינסטוש. מצד שני, רוב הצעירים יעדיפו את האינסטגרם מהסיבות הברורות ביותר – זוהי הזירה המושלמת כדי להראות לעולם את החיים המושלמים שלכם. הפלטפורמה מאפשרת לכל אחד לפרסם תמונות בפילטרים מחמיאים במיוחד, כך שכל תמונה נראית מושלמת ונורא קשה לטעות כאן. בנוסף, משתמשי האינסטוש יודעים שעל מנת להמשיך לקבל לייקים, הם חייבים לפרגן לאחרים, היות ומדובר על מדיניות ברורה של יד לוחצת יד. מי שלא מפרגן ולא שם לייקים, מעטים הסיכויים שלו לקבל לייקים בחזרה. אך מצד שני, ככל שתפרגנו יותר ככה תקבלו יותר – דבר שבפני עצמו יכול להוות את אחד הגורמים החשובים ביותר בהעדפת האינסטוש על פני הפייסבוק. כך שכל מי שחזר מחופשה מפנקת בתאילנד או אפילו סתם כמה שעות פנויות בים, יכול להבטיח את הנראות שלו ברשת באמצעות פרסום של מספר תמונות מזוויות מחמיאות ועם פילטרים מנצחים.

לסיכום, אין ספק כי פייסבוק עדיין חיה ובועטת, אך אינסטגרם מהווה את אחת המתחרות הגדולות שלה בקרב בני הנוער. זוהי המדיה החברתית המושלמת עבורם כדי להתפאר בחיי היום – יום שלהם וליהנות מכמויות של לייקים.

כתוב/כתבי תגובה