טיפול פסיכולוגי בסקייפ

טיפול פסיכולוגי בסקייפ הוכח כצורת טיפול בת קיימא עבור חולי בריאות הנפש ממש כמו טיפול פסיכולוגי בזו. הוא מספק דרך זולה ונוחה עבור אנשים המתגוררים באזורים מרוחקים או אלה שאינם יכולים להרשות לעצמם טיפולים מסורתיים לקבל עזרה.

השימוש בטיפול מסוג זה אינו מוגבל רק למבוגרים, אלא מגיע גם לילדים, מתבגרים ואפילו משפחות עם ילדים קטנים.

בתקופה האחרונה, השימוש בסקייפ לצ'אט וידאו הפך לדרך פופולרית לתקשר עם חברים ובני משפחה. עם התקדמות הטכנולוגיה, ניתן כעת לנהל שיחות וידאו עם אנשי מקצוע גם באמצעות סקייפ לפסיכותרפיה.

היתרון של צורת טיפול זו הוא בכך שאינה מחייבת את המטופלים לנסוע למרחקים ארוכים או לקחת חופש מהעבודה. המשמעות היא שהם יכולים לקבל עזרה מהמטפל שלהם מבלי להחמיץ התקשרויות חשובות בחייהם. שיחות וידאו הן גם דרך נוחה יותר עבור מטופלים המתגוררים באזורים מרוחקים או במדינות שבהן יש מעט מטפלים זמינים. מחקר מצא שטיפול בסקייפ יעיל כמו טיפול אישי.

מה זה סקייפ ואיך משתמשים בו לטיפול? 

סקייפ הוא כלי תקשורת פופולרי שנמצא בשימוש כבר שנים רבות. זוהי דרך מצוינת לשמור על קשר עם חברים, משפחה ועמיתים ללא צורך לנסוע. אבל יש גם שימושים אחרים לסקייפ – אחד מהם הוא טיפול פסיכולוגי.

המחקר מצא שטיפול בסקייפ היה יעיל באותה מידה כמו טיפול אישי והיה זול יותר מהמפגשים המסורתיים פנים אל פנים. התוצאות פורסמו בכתב העת Journal of Consulting and Clinical Psychology (2015).

כאן נכנסת לתמונה סקייפ. טיפול בסקייפ מאפשר לאנשים עם בעיות נפשיות, שאינם יכולים להרשות לעצמם או למצוא זמן לטיפול אישי, לדבר עם מטפלים באמצעות וידאו-צ'אט. סוג זה של טיפול הראה תוצאות מבטיחות כמו גם שהוא זול יותר מטיפול מסורתי.

לתיאום פגישה עם פסיכולוג אונליין >>>