מה זה שרת וירטואלי?

שרת וירטואלי בענן הוא מחשב שאינו נמצא פיזית במיקום מסוים. שרתים וירטואליים פועלים על מכונות וירטואליות שהן תוכנות שמחקות את החומרה של מחשב פיזי. שרתים וירטואליים מספקים שכבת הפשטה בין המשתמש לחומרה הבסיסית. זה מאפשר למשתמשים להפעיל מספר מערכות הפעלה, מסדי נתונים ויישומים בו-זמנית על מחשב פיזי אחד. שכבת הפשטה זו מספקת יתרונות רבים כולל אבטחה מוגברת, חיסכון בעלויות וביצועים מהירים יותר.

שרת וירטואלי הוא שרת שפועל על מחשב מרוחק. המשמעות היא שהנתונים והיישומים אינם מאוחסנים במחשב הפיזי אלא מאוחסנים במקום מרוחק. שרתים וירטואליים משמשים בדרך כלל עבור מחשוב ענן. השרת הוירטואלי יכול להיות ממוקם בכל מקום בעולם והוא מנוהל מרחוק על ידי בעל השרת.

וירטואליזציה מאפשרת לרוץ מערכות הפעלה מרובות על אותו מחשב, אשר ניתן לגשת אליה מרחוק על ידי משתמשים שונים. זה מאפשר לארגונים למקסם את משאבי המחשוב שלהם ולהפחית עלויות על ידי איחוד שרתים למיקום אחד.

ניתן ליצור שרת וירטואלי באמצעות כל אחד מהאפשרויות הבאות:

– שימוש בתוכנות כגון VMware Workstation או Microsoft Virtual PC

– שימוש בחומרה כגון VMWare ESXi או Microsoft Hyper-V Server עם שירותי וירטואליזציה משולבים

– הפעלת הפצת לינוקס על מעבד אינטל

שרת וירטואלי הוא מערכת הפעלה שפועלת על מחשב, אשר תוכננה לחקות שרת פיזי.

שרת וירטואלי מחקה את החומרה של שרת פיזי, ולכן יכול להריץ כל מערכת הפעלה התואמת לחומרה שעליה הוא פועל. זה מאפשר שימוש בתוכנה שבדרך כלל לא תוכל לרוץ על שרת פיזי מכיוון שהיא לא תומכת בדרישות החומרה.

שרתים וירטואליים משמשים לעתים קרובות למטרות בדיקה, כגון אירוח אתרים ובדיקות תוכנה. הם משמשים גם במרכזי נתונים כדי לספק יתירות וזמינות גבוהה עבור שירותים כמו דואר אלקטרוני, DNS ואחסון קבצים.

צריכים פתרונות מחשוב לעסקים? צרו קשר>>>