מה BI ואיך להשתמש בזה בצורה הכי אפקטיבית?

המודיעין העסקי (BI) הוא אוסף של נתונים על החברה ולקוחותיה. זה עוזר בקבלת החלטות על סמך הנתונים, שניתן להשתמש בהם בדרכים שונות.

אחד השימושים הפופולאריים ביותר ב-BI הוא למטרות שיווק. זה עוזר בהפיכת קמפיינים שיווקיים לאפקטיביים ויעילים יותר. הסוגים השונים של פתרונות BI הם:

עולם הבינה העסקית מתפתח כל הזמן. ככל שהתעשייה גדלה, כך גם גדל הצורך ביותר ויותר נתונים. BI  הוא חלק גדול מהצמיחה הזו. זה השתנה מכלי שעוזר לעסקים לקבל החלטות טובות יותר לכזה שעוזר להם לייצר תובנות חדשות וליצור דוחות טובים יותר.

ישנן דרכים רבות למנף את טכנולוגיית המידע (IT) בעסק שלך, ואחת הדרכים היעילות ביותר היא להשתמש בה להפקת דוחות ודשבורדים. בינה עסקית (BI) משמשת כדי לנתח ולפרש נתונים ממקורות שונים ולהפיק מהם היגיון. 

איך בינה עסקית עוזרת לנו 

בינה עסקית היא כלי שעוזר לחברות לקבל החלטות טובות יותר. עם זאת, השימוש בבינה עסקית לא השתנה הרבה במהלך השנים. הוא עדיין קיים בעיקר ככלי למנהלים ולמדעני נתונים לניתוח נתונים על מנת לקבל החלטות טובות יותר.

בינה עסקית משמשת לרוב כתוספת למערכות CRM, אך ניתן להשתמש בה גם בפני עצמה. זה יכול לשמש גם במכירות ושיווק, אבל לרוב הוא משמש צוותי ניהול או אנליסטים עסקיים שצריכים לדעת יותר על הצרכים, הרצונות וההתנהגויות של הלקוחות שלהם.

בינה עסקית היא ניתוח נתונים כדי לקבוע את המצב הנוכחי של העסק ואת הפוטנציאל העתידי שלו. זה ידוע גם בשם ניתוח חזוי. ניתן לחלק את הבינה העסקית לשלוש קטגוריות עיקריות – בינה עסקית, כריית נתונים וניהול ידע.

בחלק זה נציג בפניכם כמה מכלי הבינה העסקית הפופולריים ביותר הקיימים כיום בשוק. כמו כן, נסתכל על גישות שונות שחברות נוקטות לצרכי המודיעין העסקי שלהן, החל מלוחות מחוונים פשוטים המציגים מידע רלוונטי ועד ללוחות מחוונים מורכבים עם תכונות מתקדמות כגון מודלים חזויים, ניתוח מגמות וכדומה.

צרו קשר עם רוטליין >>>