אל מי מומלץ לפנות לעזרה במקרה של סחיטה בפייסבוק?

הרבה אנשים משתמשים בפייסבוק כדי לתקשר אחד עם השני. אבל לא כולם מודעים לכך שהם יכולים לעשות זאת בצורה מאוד לא מוסמכת. הם יכולים להשתמש ברשת החברתית על מנת לסחוט את חבריהם ובני משפחתם.

סחיטה בפייסבוק זה דבר נפוץ למדי בימינו. לא קל להוכיח שמישהו עשה משהו לא בסדר, אבל קל לעשות זאת. הדבר החשוב ביותר כאן הוא שמי ששלח את ההודעה לא ציפה לכל תגובה מהצד השני.

סחיטה בפייסבוק – צריך להיזהר מכך כמו מאש

אנשים רבים מפחדים מפייסבוק. הם יודעים שזו רשת חברתית שבה אנשים יכולים לשתף ולתקשר, אבל הם לא יודעים מה יקרה אם הם יעשו משהו לא בסדר. הם עלולים להיסחט, מאוימים או מרומים על ידי חבריהם או בני משפחתם. בעולם של היום הכל קשור. אתה לא יכול לברוח מהרשת ואי אפשר להסתתר מהעולם. זה הפך לחלק מהחיים שלך ואי אפשר להתחמק מזה.

במקרה הזה, אין דבר כזה סחיטה "לא הוגנת" בפייסבוק כי זה קורה כל הזמן – גם כשאף אחד לא יודע על זה! ולכן עלינו לשאול את עצמנו: "מה היה קורה אילו יכולנו לשלוט איך אנשים רואים את התוכן שלנו?"

ממה צריך להיזהר ובמה מדובר?

אחת הצורות הנפוצות ביותר של סחיטה בפייסבוק היא לאיים על מישהו במשהו רע אם הוא לא יעשה משהו בשבילך. אני אתן דוגמאות לאופן שבו אדם יכול לסחוט מישהו על ידי שליחת הודעה שעליו לעשות משהו.

פייסבוק הפכה למקום נוח עבור אנשים לשתף מידע ולשתף את דעותיהם. עם זאת, יש צד אפל לפלטפורמת המדיה החברתית הזו. בעבר, אנשים הצליחו לברוח מפרסום תוכן לא הולם ללא השלכות. עם זאת, כעת, כשפייסבוק אפשרה לכל אחד לפרסם כל מה שהוא רוצה, יש סיכוי שהפוסט שלך יוסר או שהחשבון שלך יושעה ללא סיבה כלל.

כדאי לקרוא גם על סחיטה מינית ברשת >>>