קישורים קנויים – כל מה שחשוב לדעת

כדי לתת בוסט להליך הקידום האורגני של אתר מסוים המקדמים או בעלי האתרים נוהגים לאתר קישורים לקנייה או להחלפה. יש להיזהר מרכישת קישורים במחירים סיטונאים ובכמויות מופרזות מ2 סיבות עיקריות: הראשונה היא שככל הנראה הקישורים הללו מאוד לא איכותיים ואף עשויים להזיק לקידום האורגני של האתר שלכם (אנו מדברים על חבילות של 1000 קישורים ב20 דולר למשל) והסיבה השנייה היא שלקבל כמות גדולה של קישורים לאתר תוך זמן קצר וללא היגיון ביחס לכמות הקישורים שקיבלתם עד פה יחשפו לגוגל שפשוט קניתם קישורים גוגל עשויה להעניש את האתר שלכם. להלן כמה נושאים שחשוב להכיר בהם קצת יותר לפני שרוכשים קישורים.

בניית תמהיל קישורים טבעי:

כדי שהקישורים יהיו אפקטיביים חשוב לבנות תמהיל קישורים טבעי לאתר שלכם. כלומר קישורים ברמת איכות שונות (ללא קישורים המזיקים לקידום האתר שלכם כמובן), קישורים מאנקורים שונים, קישורים לעמודים שונים באתר שלכם ולא כל הזמן לעמוד הבית או לעמוד אחד אחר ועוד. 

בחינת איכות הקישור:

דבר נוסף שאתם רוצים לבדוק זה את איכות הקישור. מאז עדכון פינגווין קישורים ספאמיים רק מזיקים לקידום האתר שלכם וקישורים אחרים אלו קישורים שגוגל מתעלמת מהם במקרה הטוב. על כן אם כבר רוכשים קישורים מומלץ שהקישור יהיה מספיק איכותי ומועיל לקידום האורגני של האתר שלנו. קישורים טובים יכולים להתחיל מ90-100 ₪ לקישורים ויכולים להגיע למאות או אלפי שקלים לקישורים כאשר בדרך כלל בסכומים הנמוכים יותר זה לא כולל את כתיבת המאמר.

איך למצוא דרכים להכניס קישורים טובים לאתר שלנו?

יש עשרות דרכים טובות להשיג קישורים לאתר שלכם, החל מהחלפות קישורים, דרך קישורים קנוים ועד לשיתופים ברשתות החברתיות, העלאת תכנים לאתרי מאמרים ועוד. בחנו את האופציות הטובות ביותר עבורכם, בנות תמהיל קישורים ותקציב נכון ואם צריך התייעצו עם מישהו המבין בתחום.