מה זה Front End

מה זה Front End

אחד השינויים המהותיים שהתרחשו בעולם האינטרנט בעשר השנים האחרונות, פלוס מינוס, הוא המעבר משימוש בדפדפן כפריט עבודה סטטי לפריט עבודה דינמי. כלומר, אנחנו מתקינים היום דפדפן על גבי המחשב שלנו, הוא מגיע בצורה מסוימת, אך אנחנו לא חייבים להשאיר אותו כך. 

כמעט כל דפדפן, בפרט דפדפנים של חברות כמו גוגל, מציעים לנו אפשרות להוסיף תוספים שונים, רכיבים, שיכולים לאפשר לנו להשתמש בדפדפן בצורה הרבה יותר מקצועית וטובה. החל מרכיבים שעוזרים לנו לבצע עבודות שונות ופעולות שקשורות לתחום המקצועי שלנו וכלה בפעולות שמאפשרות לנו ליהנות מאופציות הרבה יותר איכותיות, הרבה יותר פרקטיות ונוחות לשימוש. 

מי שאחראי על תחום זה של פיתוח קוד ורכיבים לדפדפן, הם מפתחי פרונט אנד. מה זה Front End ? פיתוח front end, מתבצע על פי הצרכים של הלקוח, מתוך ניסיון כמובן לייצר מוצר שיתאים לכמה שיותר גולשים בהתאם לצרכים שלכם. חשוב לציין, ישנם מקרים בהם מפתחים נשכרים לצורך יצירת קוד ורכיב שיתאים ספציפית לקהל מסוים או אפילו לחברה עסקית מסוימת. 

מה זה בדיוק פרונט אנד?

בעיקרון, מדובר על פיתוח קוד בהתאמה לדפדפן עליו עובדים, מתוך כוונה להשתמש בו על מנת לייצר רכיבים חיצוניים שיהיה ניתן להלביש על גבי המערכת, בשביל שיהיה אפשר להוסיף את אותו רכיב, אותו תוסף לדפדפן. 

חשוב לומר, מפתחי פרונט אנד אמורים לדעת כיצד לעבוד עם דפדפנים שונים, הם אמורים לדעת כיצד להשתמש באמצעים וכלים מסוימים, בשביל שיוכלו לפתח רכיבים מותאמים לצרכים של הגולשים ושל הלקוחות שלהם. כמובן שהרכיבים צריכים להיות מתאימים לסוג ואופי הדפדפן, כך שהוא יוכל להפעיל אותו מחד ומאידך, הוא לא ישתמש בכל המשאבים של המערכת לשם כך, ואז לא יהיה ניתן להפעיל אותו או את הרכיבים עצמם. 

 

המידע בשיתוף אתר המסלול להייטק