תביעת לשון הרע – התמודדויות, טיפים והמלצות

תביעת לשון הרע – התמודדויות, טיפים והמלצות

תביעת לשון הרע איננה מחזה נדיר במחוזותינו, במיוחד בשנים האחרונות, הרי אדם יכול לכתוב או לפרסם כל העולה ברוחו ומבלי לתת על כך את הדין. והיה ותשכרו את שירותיו של עו"ד בעל ניסיון רב בתחום זה, כך עולים הסיכויים שבית המשפט ישפוט לטובתכם.

לתיאום פגישה עם עו"ד שלומי וינברג >>>

מה זה לשון הרע?

לשון הרע הוא תוכן המתפרסם על אדם מסוים, מה שעלול לפגוע בו באספקטים שונים, מה עוד שבהרבה מאוד מקרים, אין כלל בסיס לדברים השליליים שנאמרו או כתבו עליו. זוהי פגיעה בכבוד. ייתכן כי תביעת לשון הרע תגיע מצדו של אדם פרטי, אך יכולים להיות אלה נבחרי ציבור, ארגונים, תאגידים, מעבידים ועובדים ועוד. 

מה קורה אם נפגעתם מלשון הרע?

והיה וכבודכם נפגע כמו גם שמכם הטוב, הדבר הנכון שיש לעשות הוא לפנות אל איש מקצוע, במקרה זה עו"ד. בראש ובראשונה תקבלו ייעוץ, האם יש עילה ללשון הרע או לא, והאם יש טעם להגיע אל בית המשפט לשם .תביעת דיבה.

כיצד התהליך המשפטי מתבצע?

בהגיעכם למשרד עו"ד בעל ניסיון וותק רב בתחום הוצאת דיבה, הוא ייצג אתכם בבית המשפט, זאת בשל הפגיעה בשמכם הטוב ובכבודכם. ניתן לנהל תביעה אזרחית, או תביעה פלילית. באמצעות עו"ד המייצג את הלקוח יהיה עליו אכן להוכיח כי נפגע מלשון הרע ומהו הנזק שנגרם לו.

מי קובע מהו לשון הרע?

במקרים הללו, בית המשפט הוא זה שיקבע מהו לשון הרע, זאת לאחר שבדק את כלל הראיות, והנסיבות. חשוב לציין כי מי שנפגע מלשון הרע  וירצה להגיש תביעת דיבה, לא יצטרך להוכיח כי אכן שמו הוא טוב, כמו כן, לא יהיה עליו להוכיח כי הדבר פגע בפרנסתו או כבודו.

כתוב/כתבי תגובה