על הנזקים של פסולת אלקטרונית

על הנזקים של פסולת אלקטרונית

התחדשתם במקרר חדש? תתחדשו. החלפתם מזגן או אפילו מחשב וטלפון? מה עם המוצר הישן? נכון, הוא כבר לא עונה על הצורך שלכם ואולי בכלל לא מתאים לשימוש. הוא לא יכול להביא עוד תועלת לעולם ולכן אתם חושבים להשליך אותו. רק רגע, עצרו. זה לא נכון לעשות כך. אסור להשליך פסולת אלקטרונית לפח האשפה לצד האשפה הביתית הרגילה. הדבר הזה מהווה גורם מזיק חמור מאוד. הוא פוגע בסביבה באופן חמור והוא מוגדר כצעד לא חוקי.

במה מזיקה הפסולת האלקטרונית?

יש להבין כי כל פסולת שהאנושות מייצרת צריכה לעבור תהליך של פירוק. ההתפרקות של החומר הינה תהליך טבעי שמתבצע כאשר החומר מונח בטבע. כיום יש אתרי פסולת ייעודיים בהם דוחסים כמויות גדולות של אשפה. אבל כל זה נכון לחומרים רבים ולא לכולם. דהיינו, יש חומרים רבים אשר לא מתנהגים בצורה ידידותית לסביבה. ואם נשליך אותם לאשפה כמו כל פסולת זה יכול להיות אסון סביבתי. במיוחד לאור העובדה שיש כיום כל כך הרבה מוצרי אלקטרוניקה וחשמל שנזרקים. אך מעבר לכך, חשוב להיות מודעים לכך שמאגרי הטבע מוגבלים. כלומר, אין מחצבים ללא גבול ואוצרות אדמה לאין שיעור. אנחנו חייבים להשתמש בהם בחכמה כדי למנוע שימוש מוגזם במחצבים.

אז מה הפתרון?

הפתרון לשני הקשיים שהוצגו לעיל הוא אחד. והוא לטפל בצורה נכונה בפסולת הזו ולהעביר אותה ליעד מתאים. הכוונה היא למחזור. מחזור הינו תהליך מקצועי בו מטפלים בפסולת האלקטרונית בצורה יסודית. וזאת על מנת למנוע השלכה סתמית. כל מוצר שהוא יטופל כראוי ויפורק לגורמים. כך אפשר יהיה לייצר מחומרים אלו מוצרים אלקטרוניים חדשים, ומנגד – יימנע מצב בו החומרים מונחים ומזהמים את האוויר, את המים ואת היקום כולו.

לעוד מידע בנושא, בקרו באתר https://michzoryarok.co.il/

כתוב/כתבי תגובה