הסכם ממון – האם זה כדאי?

הסכמים הם חלק מהחיים שלנו. חשוב להבין כי כל התקשרות עם גורם נוסף מהווה סיכון מסוים לחילוקי דעות ולאי הסכמה. אבל זה לא אומר שלא נכון ליצור קשר. מה שנכון זה ליצור את הקשר בתבונה, תוך שמירה על האינטרסים של כל אחד מהשותפים. במה דברים אמורים? התשובה היא הסכם ממון. הסכם ממון הוא תהליך חשוב וכמעט הכרחי בין שני צדדים אשר חפצים להבטיח את זכויותיהם למרות ההתקשרות שלהם. כך שאם יארע נזק, אם השותפות תתפרק או שכל אירוע אחר יתרחש – הממון ל הצדדים לא ייאבד. ומה שהכי חשוב – שהשותפים לא ייקלעו למחלוקות ולסכסוכים בגין כך. כי אם כל התרחישים מסוכמים מראש – הכול נהיר וברור.

 

האם זה כדאי?

במידה ואנשים חוששים לגשת לנישואין בגין ענייני ממון, או שהם נמנעים מליצור שותפות בגלל החששות הללו, יהיה נכון לבצע קודם לכן הסכם ממון. המטרה הינה להבטיח כי האינטרסים של השותפים נשמרים, ובכל מקרה שלא יתרחש במהלך השנים הם לא יינזקו. בהסכמי הממון לוקחים בחשבון אפשרויות ותרחישים שונים כמו פירוק שותפות וכדומה. וכל זאת תוך התייחסות לחלוקה ולזכויות של כל אחד מהצדדים בממון וברכוש המשותף.

 

לקראת הנישואין – הסכם ממון

כיום זוגות רבים בוחרים לערוך הסכם ממון לפני הנישואין שלהם. כאשר המטרה של ההסכם ברורה – כל אחד מהצדדים רוצה ליצור קשר ולהצליח יחד. ועם זאת להגן על הרכוש שלו ולהימנע ממצבים של אבדן ונזק בגין פירוק או כל התרחשות אחרת. הסכם הממון יכול להשרות את הרוגע על כל אחד מבני הזוג, ולקבוע מה יקרה במקרים שונים שעתידים לפגוש את בני הזוג במהלך השנים של החיים המשותפים. בעידן זה ממליצים רבים על צעד זה.