ההבדל בין אתר מכירתי לאתר קטלוגי

המון עסקים בימינו מצפים להציג את המוצרים שלהם באתר אינטרנט או בנוכחות הדיגיטלית האחרת שלהם כדי לחסוך בזמן בהצגת המוצרים ללקוחות שלהם למשל בפגישה בעזרת מצגת או בהצגה פיזית של המוצרים.

 

אך האם בעת הצגת המוצרים כל עסק גם צריך לתת ללקוחות שלו אופציה לקנות את המוצר באופן מיידי? כנראה שלא.

 

אתר קטלוגי הוא שונה מאתר מכירתי (חנות דיגיטלית) וכדי להבהיר לכם הקוראים את ההבדל, אנו נצלול ונסביר על כל אחד מסוגי האתרים:

חנות דיגיטלית

חנות דיגיטלית – נועדה למכור ברשת

חנויות דיגיטליות תפסו חלק גדול מאוד מהעולם הדיגיטלי וחלק גדול מאוד מחיינו, כמעט הכל אפשרי להזמין ברשת ובעזרת התפתחות הטכנולוגיה הכל נעשה מהיר, פשוט וזול יותר.

 

המטרה המרכזית באתר מכירתי היא לא להציג את המוצרים או לגרום ללקוחות או עסקים אחרים להתפעל מהמוצרים שלכם או מגודל העסק שלכם, המטרה היא כמובן למכור ולמכור כמה שיותר.

 

בחנות הדיגיטלית יהיו כל המוצרים שלכם עם אפשרות רכישה (בעזרת סליקה), שילוח והוספת מוצרים לסל הקניות לקנייה במועד מאוחר יותר.

 

האתר פחות עוסק בפן התדמיתי ולכן יספק מינימום מידע על החברה ומקסימום המרה לגולשי האתר ממתעניינים ברכישה לקונים בפועל.

אתר קטלוגי – אתר תדמיתי וקטלוג דיגיטלי

בניית אתר וורדפרס תדמיתי היא בניית האתר הנפוצה ביותר כיום, המון עסקים (שירותיים בעיקר) יוצרים לעצמם אתר תדמיתי שנותן המון מידע על הארגון, יתרונותיו ופרטי יצירת קשר ליצירת לידים וזו גם המטרה באתר קטלוגי.

 

אך לבעלי עסקים מסוימים (כמו מתווכי נדל״ן) יש צורך לפרסם את הדירות אותם הם מוכרים ולכן כן צריכים ליצור סוג של קטלוג שאינו מכוון למכירה בדיגיטל (לקנות דירה באינטרנט למשל זה לא אפשרי) אלא להשארת פרטים לגבי שירות התיווך שלהם או הדירות אותן הם מייצגים.

קטלוג לא חייב להיות רק מוצרים, קטלוג יכול להציג גם פרויקטים שבוצעו על ידי החברה (למשל בחברת הנדסה).

 

באתר קטלוגי בדומה לאתר תדמיתי מומלץ מאוד לתת מידע על החברה שלכם, ליצור בלוג עם מאמרים כדי לקדם את האתר ועוד.

חנות דיגיטלית

מחירים שונים לסוגי אתרים שונים

חשוב לדעת איזה אתר אתם באמת צריכים לעסק שלכם, וכמובן שתוכלו להיעזר ולהתייעץ עם אנשי מקצוע, לבדוק באינטרנט ולשאול ברשתות החברתיות.

 

לאתר תדמיתי, קטלוגי ומכירתי ישנם מחירים שונים ולא תרצו לשלם יותר על משהו שאתם לא צריכים או לשלם פחות ובסוף לא לקבל מה שאתם צריכים.