סכנות באינטרנט

סכנות באינטרנט – אילו הסכנות שאורבות לילדכם

אינטרנט זו מילה שיש לה קונוטציה מעניינת. מצד אחד היא יודעת הכול, פותחת בפנינו שפע של הזדמנויות ופורשת בפנינו ידע רב. אבל מנגד כולנו יודעים כי האינטרנט הוא מתחם בלתי מוגבל שכולל בתוכו גם המון סכנות באינטרנט. הווי אומר שכל אחד צריך לעשות בכלי הזה שימוש מושכל. וזה כולל כללי זהירות שיש לנקוט בהם לצד פעילות מתונה שמאפשרת לנו לשמור על עצמנו ועל הילדים שלנו.

מה כבר יכול לקרות?

ואם אתם שייכים לקבוצת ההורים שאינם חוששים, ודוגלים באמירה של מה כבר יכול לקרות לילד. בואו וקראו על הדברים בכתובת הזו. הבינו כי כאשר הילד גולש בחופשיות ברשת הוא עלול להיפגע בצורה מהותית. כן, האינטרנט הינו מסוכן ועלול לפגוע בילד פגיעה חמורה מאוד.

  • קשרים פוגעניים – ילדים הם עם חברותי. הם נוטים לפתח קשרים בקלילות ולזרום עם חברים בלי מחשבה רבה. באינטרנט הם עלולים להכיר דמויות מפוקפקות וליצור אתם קשר. עד שאתם ההורים תבחינו בכך הקשר עלול להיות עמוק ויציב מידי. ואתם בוודאי אינכם רוצים בכך. לכן חובה לעקוב אחרי הפעילות של הילד שלכם ברשת ולמנוע התכתבויות עם גורמים עלומים ובלתי רצויים.
  • ידע בלתי רצוי – בעולם שלנו יש המון ידע. והאינטרנט עשוי להציג בפני הילד שלכם מידע בנושאים פוגעניים או בלתי ראויים. לא הייתם רוצים שהילד שלכם יראה תמונות או סרטונים מכוערים. לא הייתם מעדיפים שהוא יקרא על נושאים מגונים. באינטרנט קל למצוא מידע בכל נושא. היו זהירים!
  • רצונות ומאוויים – ילדים יכולים לפתח שאיפות ורצונות מסוימים שלא חלמתם עליהם, וזאת בגין חשיפה למידע או למראות שמושכים את ליבו. חשוב למנוע מהילד חשיפה לתחומים אפורים ובלתי רצויים שעלולים למשוך את ליבו.