הדברים שמשפיעים על חווית קנייה של לקוח

הדברים שמשפיעים על חווית קנייה של לקוח

חשוב לנו להתייחס לחוויית הקניה של הלקוחות שלנו. כי כאשר חווית הקניה נעימה, חיובית וטובה – הוא יוצא בהרגשה טובה ושמח גם לחזור אלינו להבא. אבל במידה ופגענו בחוויה, אם הלקוח יוצא בהרגשה חמוצה ולא נעימה – הוא לא יחזור אלינו במהרה. לכן אנחנו צריכים לעשות מאמצים ולתור אחר רעיונות לשפר את חווית הקנייה של הלקוחות שלנו. כי אם נצליח לגרום לכך שהחוויה תהיה נעימה ומוצלחת, הרי מעגל הלקוחות שלנו יגדל, והיקף הקניות יתעצם. והרווח – כולו שלנו 😊
ראו כאן מידע רחב יותר אודות מסע לקוח חכם ומוצלח!

מה משפיע על חווית הקניה?
אינדקס עסקים

  • אווירה בחנות – כאשר נכנסים לחנות בה שוררת אווירה נעימה, כל הקניה עתידה להיות נעימה וחווייתית. זה כולל חנות מסודרת בה כל הסחורה מאורגנת היטב. חנות מרווחת שניתן למצוא בקלות את המוצרים. חנות בה העובדים אדיבים ושמחים לספק שירות לכל לקוח. יש עזרים נוספים שמשפרים אווירה – אלו ריחות מתאימים ומזמינים וכן מוסיקת רגע מתאימה לקונספט החנות. כל המרכיבים הללו יוצרים יחד את האווירה הרצויה אותה מעוניינים להשיג. האווירה שתזמין אלינו עוד ועוד לקוחות, ותגרום להם להישאר בפנים.
  • מועדון לקוחות – כל הרשתות הגדולות כבר הפנימו שזו הדרך. וכיום גם עסקים בינוניים וקטנים בוחרים להקים מועדון לקוחות. מדובר על מועדון אשר דואג לפנק את הלקוחות ולצ'פר אותם בצורה שווה. המוטו של מועדון לקוחות הוא לצבור נקודות או רכישות בצורה זו או אחרת. כאשר לקוחות נאמנים או קבועים נהנים מהטבה כלשהי. זו יכולה להיות הטבת יום הולדת, תווי קניה לרכישה חוזרת, שי ללקוח מסכום מסוים וכן הלאה. מועדון לקוחות יכול להיות כיום מענה מעולה, שמתאים היטב לכל עסק באשר הוא. וזאת בבחירה נכונה ומדויקת של ההטבות והצ'ופרים והתניית התנאים לקבלת ההטבות. התוצאה היא לקוחות שמרגישים שהם לא רק משלמים, אלא לקוחות שחשים שהם מקבלים ומרוויחים מכך שהם חברי מועדון של חנות מסוימת.
  • סביבת הקופה – אין ספק הקופה הוא אזור שמביא את הלקוח למתח מסוים. כאן הוא ניצב מול הצורך לשלם על הבחירות שלו. חשוב כי חוויית התשלום תהיה נעימה אף היא.

    חברת Style מנהלת כיום אלפי מועדוני לקוחות והגיע הזמן שלכם לפרוח ולהפוך את הלקוחות שלכם לקבועים ומרוצים!

כתוב/כתבי תגובה