לימודי לינוקס – האם זה רלוונטי

לימודי לינוקס – האם זה רלוונטי

לא מעט אנשים אשר מעוניינים להיות מתכנתים, מוצאים את עצמם מתלבטים בין קורס לפיתוח אפליקציות או ללמוד לינוקס. על אף שקורס לפיתוח אפליקציות נחשב כיום כפופולארי מאוד, הרי שקורס לינוקס מהווה תחום איכותי ונחשב לא פחות. מדובר על מערכת חופשית ונוחה אשר ניתן לתכנת בה בצורה איכותית כאשר לומדים את כל מה שניתן ללמוד עליה במקום הטוב ביותר. אם אתם עדיין לא יודעים מהו בדיוק קורס לינוקס, חשוב מאוד שתקראו את הדברים הבאים

מהו לינוקס

לינוקס היא בעצם מערכת הפעלה אשר נוצרה על ידי כמה חברות וקבוצות של אנשים ועסקים שתורמים לה באופן קבוע. מדובר על מערכת פתוחה בעלת כמה הפצות, כאשר ישנן הפצות נוחות וידידויות יותר וישנן כאלה שפחות. מכיוון שמדובר במערכת חופשית הרי שהמשתמשים שבהם יכולים להעתיק אותה, לשנות אותה וכמובן לערוך בה תוכנות, יישומים ותכנים. מערכת לינוקס היא מערכת דינאמית אשר ניתן למצוא אותה כיום בשימוש של עסקים וחברות גדולות. הסיבה לכך היא מאוד פשוטה: המערכת יכולה להכיל מידע רב, לבצע שינויים והיא מאפשרת רמת שיתוף גבוהה. מעבר לכך, ניתן למצוא תוכנות גרפיקה ומולטימדיה המתוקנות על המערכת ולהנות מנוחות במהלך שימוש במערכת. הממשק של המערכת הוא ידידותי ונוח ומדובר ללא ספק שמערכת שכדאי להשתמש בה עבור צרכים שונים בכל עסק או חברה.

האם כדאי ללמוד קורס לינוקס

גישת ההתנהלות של לינוקס היא לא חד משמעית ואין דרך אחת מומלצת לשימוש במערכת זו. אולם, חשוב מאוד להכיר את המערכת היטב על מנת להשתמש בה בצורה האידאלית ולהביא אותה לביצועים מקסימליים. אדם אשר מעוניין ללמוד תכנות במערכת זו, חייבת להיות בעלת ראש פתוח, יצירתיות ועוד. מדובר על מערכת שאיננה דוגלת בחוקים וכללים ברורים ואדם שבוחר לתכנת בה, חייב לעשות זאת בדרך שלו ובצורה שנראית לו הכי נכונה. לרוב המתכנתים של לינוקס מרוויחים את כספם מכתיבת קודים ותכנות לחברות או מפעלים אשר עובדים עם הלינוקס ומעוניינים לשפר את התפקוד של התוכנה. מדובר ללא ספק בתחום שלא כדאי לכל אדם ללמוד, אך לאדם שמתאים לו ללמוד אותו הוא יכול להסב הנאה רבה מהעיסוק בו ומשרה רווחית בתום הלימודים.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על: קורס מנהלי רשתות

כתוב/כתבי תגובה